fbpx Muzeum Řemesel | Řemeslnická sobota 2011 | expozice řemesel Přejít k hlavnímu obsahu
Načítání...
9. 7. 2011

Rekordní návštěvnost III. ročníku Řemeslnické soboty

Vysoký počet návštěvníků III. Řemeslnické soboty konané 9. července tak trochu překvapil. Po zkušenosti z loňského ročníku, kdy v letním parnu přišlo do areálu Nového Dvora v Letohradě asi 2 600 turistů, nebylo ani letos, při předpovědi tropické třicítky, příliš velké očekávání. A tak se překvapivě stala jediným škraloupem na jinak poměrně dobře zvládnuté akci předlouhá fronta před oběma pokladnami asi hodinu po otevření. Pokladny byly asi na 30 minut posíleny, a tak si s náporem poradily. Návštěvníci byli úžasní, nereptal vůbec nikdo. Celkově III. Řemeslnickou sobotu navštívilo více než 5 000 lidí, což je v den, kdy probíhali v okolí podobné akce, mimořádný úspěch. Výletníky dle jejich vlastních slov přilákal dobrý ohlas na minulé ročníky a připravený program. Někteří přijeli jen kvůli medvědáři s medvědem, jiní chtěli vidět kovat koně, druzí stroje v pohybu. Mnoho lidí využívá příležitost, že za cenu vstupného na jednu trasu Muzea řemesel uvidí ještě další čtyři a k tomu zajímavý program a užijí si atmosféru nádvoří plného řemeslníků. Řemeslnické sobotě předcházela dobře cílená reklama, takže tradičně třetina turistů přijela ze Středočeského kraje a z Prahy, druhá pak z okolí do 80ti kilometrů a poslední třetina z okolních obcí. Prakticky všichni návštěvníci u východu slibovali, že určitě přijedou příští rok zase a velice oceňovali atmosféru, kterou vytvořili všichni řemeslníci a vystupující. Také těm se v Novém Dvoře líbilo a hodnotili akci jako velmi pohodovou a chválili zase návštěvníky. Již v neděli po akci se hlásili na příští rok. Vždy je ale co zlepšovat a vymýšlet. Úspěch vždy velmi zavazuje. Proto se pořadatelé budou snažit tato očekávání nezklamat a připravit zase něco nového. V pátek před "sobotou" Pavel Tacl, majitel muzea, svým spolupracovníkům říkal, že o dalším pokračování série Řemeslnických sobot rozhodne právě návštěvnost tohoto ročníku.

Již v sobotu bylo rozhodnuto: IV. Řemeslnická sobota bude 7. 7. 2012.

Fotografie z akce

Autor: Jiří Mikyska jr.