fbpx Muzeum Řemesel | Řemeslnická sobota 2010 | expozice řemesel Přejít k hlavnímu obsahu
Načítání...
10. 7. 2010

Ve vyčerpávající sluneční výhni se uskutečnila druhá řemeslnická sobota v areálu Nového dvora. Na devadesát stánků s řemeslníky na nádvoří a další v expozicích muzea potěšilo svými výrobky asi 2500 návštěvníků, kteří zřejmě trénovali na pobyt v Egyptě. Takřka bezvětří, obloha bez mráčku a 32 °C ve stínu. Osvěžením mohl být pouze déšť, který dvakrát nad lidmi vytvořili hasiči muzea řemesel. Medaili za statečnost si pak zasloužili skláři z Nového Boru, kteří měli celý den slunce z jihu a pec se sklem o teplotě 1100 °C z druhé strany. I přesto se ochotně věnovali každému, kdo si chtěl práci skláře vyzkoušet. Kovali jsme koně, mlátili obilí a předváděli mnoho dalších řemesel. Po celý den probíhal i doprovodný program, jehož vrcholem byly nefalšované silácké výkony siláka Franty. Poděkování patří všem , kteří přijeli a to vedro s námi vytrpěli, ať to byli turisté nebo řemeslníci. Akce se vždy připravuje skoro rok dopředu a není možné posunovat termín podle počasí, jak mě to radila jedna návštěvnice. První rok bylo 18 stupňů a pod mrakem, v květnu nás na podobné akci zastihly dva pěkné slejváky, tak příště snad bude chumelit.

Fotografie z akce

Autor: Jiří Mikyska jr.