fbpx Muzeum Řemesel | Otvíráme 11. května !!! | expozice řemesel Přejít k hlavnímu obsahu
Načítání...

06. Kvě. 2020

Zdravíme všechny naše příznivce a milovníky krásy starých časů a techniky.

Po dvouměsíčním uzavření  Muzea řemesel z důvodu Koronaviru budeme konečně v pondělí 11. května otvírat!

Máte se na co těšit: celý čas jsme pilně pracovali na vylepšení expozic: ve všech 65ti vitrínách jsme vyměnili standardní zářivky a na mechanické trase všechny halogenové reflektory za LED osvětlení. (Zvýšila se cena elektřiny, musíme snížit spotřebu.)  Na hlavní trase v sýpce jsou kompletně nové, kratší, popisky v češtině, angličtině a polštině. Okolo pokladního pultu jsme instalovali skleněnou přepážku- je tam sice kvůli zlepšení tepelného klimatu pro obsluhu, ale nyní pomůže i proti Koronaviru.  Do všech expozic  jsme doplnili  nové přírůstky tak, že všude najdete něco nového. Zásadně  jsme přestavěli a rozšířili dílnu koláře. Uvidíte zde unikátní celodřevěné stroje, které jsme na podzim získali z obce Nový dvůr u Chotěboře. Výrazně jsme se posunuli v realizace druhé mechanické trasy a přípravě nového prostoru pro betlémy.

Přijďte s námi oslavit 20tileté výročí otevření Muzea řemesel! Podpoříte jeho rozvoj a pomůžete nám tak  s nákladnou  opravou střechy sýpky.

Na připomínku výročí 20ti let Muzea řemesel jsme právě vydali brožurku, která prozradí příběhy okolo některých exponátů a zajímavé fotografie. Od 11.5. bude na pokladně MŘ v prodeji.

Za všechny nadšence, kteří to pro Vás dělají Vás zdraví Pavel Tacl